GREEN VELO

Ogonki to idealne miejsce na kilkudniowy postój dla rowerzystów pokonujących trasę Green Velo. Znajdują się 3 trasy o różnym stopniu trudności położone malowniczo wokół jezior. Warto zostać dłużej i spędzić jeden dzień bez roweru na spływie kajakowym rzeką Sapiną, który rozpoczyna się i kończy przed naszym hotelem.

Green Velo

Ścieżka wybudowana w ramach projektu Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej. Przebiega przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie. Cała trasa liczy ok. 2 tys. kilometrów. Szlak na Warmii i Mazurach łączy Elbląg, Braniewo, Pieniężno, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Węgorzewo i Gołdap. Po drodze rowerzyści mają do dyspozycji zadaszone miejsca na odpoczynek (tzw. MOR-y – miejsca obsługi rowerzysty).

W gminie Węgorzewo Green Velo przebiega przez Stawki, Trygort (MOR nad  jeziorem Przystań), Węgorzewo (nad Kanałem Młyńskim łączy się z gminną ścieżką rowerową, przecina ulicę Armii Krajowej, tu MOR na dawnym torowisku, obok ogrodów działkowych), Kalskie Nowiny. 

Informacje: Recepcja

Tel. + 48 87 427 00 90

E-mail: starakuznia@starakuznia.eu