W naszej okolicy Dodano Maj 5, 2014

Off

Mazury zawsze kojarzą się z latem, z tonią jezior i cienistymi kniejami, ostojami zwierzyny i tym rozmarzonym krajobrazem, w który nie wtargnęła jeszcze cywilizacja. Jeśli szukasz miejsca gdzie powietrze jest rześkie i czyste, a woda błękitna, gdzie przyroda jest nieskalana, a każde miejsce ma swoją historię – przyjedź do nas.
Hotel “Stara Kuźnia” położony jest w Ogonkach nad brzegiem jeziora Święcajty, które wchodzi w skład drugiego co do wielkości w Polsce akwenu – silnie rozczłonkowanego zespołu jeziora Mamry.

 

To istny raj dla żeglarzy, kajakarzy i płetwonurków. Połączone ze sobą jeziora Kisajno, Dargin, Sztynorckie, Dobskie, Łabap, Kirsajty, Świecajty i Mamry, liczne wyspy i.zatoki oraz przystanie dla wodniaków gwarantują wspaniały wypoczynek.

 

Zróżnicowana rzeźba terenu i wspaniałe widoki zadowolą też wytrawnych rowerzystów.

 

“Stara Kuźnia” to idealne miejsce wypadowe do spotkań z przyrodą i historią. Blisko stąd do Giżycka i twierdzy Boyen, niedaleko do osławionego Wilczego Szańca w Gierłoży i olśniewającego zespołu sakralnego w Świętej Lipce.

 

Tutaj możesz podziwiać niezwykłe pomniki przyrody, jak zespół 600 głazów narzutowych na Dobiańskim Rogu (największy o obwodzie 8 metrów!). Miłośnicy najnowszej historii mogą wybrać się do odległej o kilka kilometrów kwatery Himmlera w Pozezdrzu czy wspaniale zachowanych bunkrów kwatery głównej wojsk lądowych (OKH) Wehrmachtu w Mamerkach.
Jeśli wolisz dawniejsze czasy, a zamki to Twój konik , także masz szerokie pole do popisu – by wymienic tylko zamek w Reszlu.

Pamiętacie film “Faraon” i scenę przeprawy wojsk przez Nil? Przesmyk między jeziorami Kirsajty i Dargin to własnie miejsce gdzie nakręcono te zdjęcia.

 

Ze “Starej Kuźni” możesz dojechać tam swoim góralem. A stamtąd tylko krok do przystani i pałacu w Sztynorcie. Nie ma tu tyle miejsca by wymienić wszystkie atrakcje i miejsca warte odwiedzin. Najlepiej przyjedźcie i przekonajcie się sami.

 

Obiecujemy, że nie będziecie zawiedzeni!