Logo

O nas

Stara Kuźnia Mazurska to uroczy obiekt, którego budowę oparto na starej XVIII wiecznej kuźni, gdzie dzisiaj mieści się jedna z sal restauracyjnych.

Znajduje się w miejscowości Ogonki pomiędzy Giżyckiem a Węgorzewem, nad jeziorem Święcajty w odległości 30m od plaży. Jest doskonałą bazą do uprawiania wszelkich sportów wodnych, zimą bojerów, snowkitingu. Położenie w północnej części Mazur na szlaku Wielkich Jezior u ujścia malowniczej rzeki Sapiny jest idealnym miejscem do rozpoczynania rejsów żeglarskich i spływów kajakowych. Obiekt znajduje się w otoczeniu pięknych lasów, gdzie przebiegają różnorodne ścieżki piesze i rowerowe.

Rodzinny charakter naszego pensjonatu daje możliwości do organizacji kameralnych przyjęć weselnych, spotkań firmowych, rodzinnych i różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

W latach 2017-2019 obiekt został poddany gruntownej termomodernizacji oraz dokonano poprawy konkurencyjności poprzez wprowadzenie pakietów turystycznych w ramach Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze’’ na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego wchodzącego w skład europejskich funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych.